محصولات الماس وب در راستچین

آموزش تبدیل قیمت واحد ارزی به تومان در افزونه Easy Digital Downloads

آموزش ها, آموزش وردپرس

سلام وقت بخیر قبلا در مورد قیمت گذاری و تبدیل واحد قیمت برای محصولات بحث کرده بودیم که بدون شک نمایش قیمت محصولات به تومان رابطه مستقیم با فروش ما دارد. قبل از هرچیز توصیه میکنم اگر تازه کار هستید صفحه آموزش وردپرس را دنبال کنید.

تبدیل واحد ارزی

دلیلش هم این هست که یک صفر از قیمت محصول شما کم شده و کاربر راحت‌تر خرید خود را انجام خواهد داد. این یک موضوع روانشناسی در بحث فروش هست.

اما شاید قصد داشته باشید محصولی با قیمت میلیونی با استفاده از افزونه EDD  وردپرس دروی سایت فروشگاهی خود بفروشید. مثلا یک محصول با قیمت ۵ میلیون تومان که بصورت پیشفرض ایزی دیجیتال دانلود این قیمت را به این شکل نمایش خواهد داد:

آموزش درون ریزی در وردپرس با افزونه WordPress Importer
این مطلب رو حتما بخون:
آموزش درون ریزی در وردپرس با افزونه WordPress Importer
مشاهده مطلب

50,000,000 ریال

قبلا در آموزش تبدیل ریال به تومان در EDD توضیح دادیم که چطور این قیمت را به 5,000,000 تومان تغییر دهید، امروز قصد داریم این قیمت اصلاح شده را به ۵ میلیون تومان تغییر دهیم.

برای تبدیل قیمت‌ها باید یک شرط تعیین کنید که اگر تعداد کاراکتر‌‌های قیمت به ۹ عدد رسید، یعنی قیمت میلیونی شد، قیمت را به یک میلیون تقسیم کن و آن‌را همراه با پسوند میلیون تومان نمایش بده.

تبدیل واحد

برای اینکار وارد بخش نمایش > ویرایشگر شده و فایل functions.php قالب را تغییر دهید. کد زیر را بعد از <?php درون این فایل اضافه کنید:

if ( ! function_exists( 'edd_toman_currency' ) ) {
 function edd_toman_currency( $formatted, $currency, $price ) {
  if ( ! is_admin() ) {
			if ( strlen($price) > 9 ){
				$price = @str_replace( ',', '', $price );
	   $price = @$price / 10000000;
	   return $price . ' میلیون تومان';
			}
  }
  return $price . ' ریال';
 }
}
add_filter( 'edd_rial_currency_filter_after', 'edd_toman_currency', 10, 3 );

کد بالا شرط را برای شما فراهم کرد و در صورتی که در پنل مدیریت وردپرس نباشید و قیمت محصول شما هم ۹ کاراکتری (یعنی میلیونی) شود، پسوند قیمت به میلیون تومان تغییر خواهد کرد.

موفق باشید 😎

4.5/5 - (2 امتیاز)

مصطفی کیانفرد

علاقه مند به وردپرس :) فعالیت زیادی در زمینه وردپرس داشتم. متخصص سئو و بهینه سازی سایت، php و امنیت، امیدوارم راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *