آموزش رفع کامل خطای ۴۰۳ در وردپرس (۱۰۰ درصد)

آموزش ها, آموزش وردپرس

خطا ۴۰۳ مشکلی که حتما برای شما هم پیش آمده است. ممکن است تا سایت خود را باز کنید و به طور اتفاقی ببینید که خطایی در سایت رخ داده و هیچ چیز با هم جفت و جور نیست. بله، درست حدس زدید؛ در این مقاله قصد داریم تا پیرامون خطا ۴۰۳ یا همان FORBIDDEN که بسیار هم رایج هست بحث کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

خطا۴۰۳ در وردپرس چیست؟

آموزش رفع کامل خطای ۴۰۳ در وردپرس -خطا۴۰۳

هنگامی که خطا ۴۰۳ در سایت وردپرسی و یا سایتی با هر نوع CRM نمایش داده می شود به این معنی است که سرور دسترسی لازم برای بارگزاری صفحه مذکور را نمی دهد، به عبارت دیگر مشکل از همان فایل های پرمیژن می باشد. این خطا معمولا با متن زیر نمایش داده می شود.

۴۰۳ Forbidden – You don’t have permission to access ‘/’ on this server.
Additionally, a ۴۰۳ Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request

دلایل زیادی می تواند تا در به وجود آمدن خطا ۴۰۳ در هاست به وجود بیایند که رایج ترین صفحاتی که ممکن است در آن مواجه شوید عبارتند از:

  • عدم دسترسی به پوشه wp-admin و یا فایل wp-login
  • خطا در هنگام نصب وردپرس
  • مشاهده خطا در صفحه خاصی از وردپرس
  • عدم دسترسی به دامنه
  • و..

حال که با بخشی از صفحات رایجی که با خطا ۴۰۳ رو به رو هستند را آشنا شدید، به سراغ حل مسئله می رویم.

افزونه افزایش سرعت وردپرس
این مطلب رو حتما بخون:
افزونه افزایش سرعت وردپرس WP Fastest Cache
مشاهده مطلب

رفع خطا ۴۰۳ در وردپرس

قبل از اینکه هر کاری انجام دهید در ابتدای کار یک فول بک آپ از هاست خود تهیه کنید تا در صورت اینکه مشکل دیگری بوجود آمد بتوانید ان را به راحتی رفع کنید.

رفع خطا ۴۰۳ وردپرس که توسط افزونه ایجاد شده

یکی از دلایل اصلی که می توانند در ایجاد خطای ۴۰۳ در وردپرس دخیل باشند از سمت افزونه هایی است که به هر دلیلی تداخلی در برخی فایل های سایت دارند. برای این منظور میتوانید افزونه ای را که اخیرا نصب کرده اید را غیرفعال کنید، اگر خطا رفع نشد تمامی افزونه ها را غیرفعال کنید سپس یک به یک آنها را فعال کرده و سایت را در هر مرحله مشاهده نمایید تا به افزونه ای که باعث بوجود آوردن مشکل شده است برسید و خطا را برطرف کنید.

رفع خطا ۴۰۳ در وردپرس که توسط عدم دسترسی ایجاد شده

دلیل دیگری که می تواند باعث ایجاد خطا ۴۰۳ در وردپرس شود از سمت فایل htaccess. و یا دسترسی نداشتن به یکی از فایل های وردپرس (permissions) می باشد.

برای رفع خطا وارد هاست خود شوید و مطابق تصویر زیر فایل htaccess. خود را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید تا یک نسخه بک آپ از آن داشته باشید. در صورتی که فایل مذکور را نتوانستید پیدار کنید می توانید بر روی گزینه setting در سی پنل کلیک کنید و تیک گزینه show hidden files را فعال کنید تا فایل های مخفی نیز به شما نشان داده شوند. سپس فایل را از روی هاست خود حذف کنید.

آموزش رفع کامل خطای ۴۰۳ در وردپرس (۱۰۰ درصد)

پس از اینکه فایل htaccess. را حذف کنید خطای ۴۰۳ از سایت حذف می شود، اما لازم است تا اقدام به ساخت مجدد این فایل کنید. برای این منظور در بخش پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات> پیوندهای یکتا مراجعه کنید و یک بار پیوند یکتا وردپرس خود را ذخیره نمایید تا فایل جدید htaccess. در آن ساخته شود.

رفع خطا ۴۰۳ در صورت عدم دسترسی

در صورتی که خطای ایجاد شده در صورت عدم دسترسی و ست نبودن پرمیژن فایل های وردپرسی صورت گرفته باشد وارد هاست خود شوید و سطح دسترسی برای فایل های وردپرس را بررسی نمایید. و فایلی که دسترسی لازم را ندارد را تنظیم کنید. برای این منظور مطابق تصویر زیر وارد هاست خود شده و فایل خود را انتخاب کنید، سپس بر روی ان راست کلیک کرده و بر روی گزینه change permissions کلیک کنید و مطابق نمونه تیک گزینه های مربوطه را بزنید.

آموزش رفع کامل خطای ۴۰۳ در وردپرس

سطح دسترسی پوشه ها و فایل ها در وردپرس

  • سطح دسترسی برای تمامی پوشه ها در وردپرس عدد ۷۴۴ یا ۷۵۵ می باشد.
  • سطح دسترسی برای تمامی فایل ها در وردپرس ۶۴۰ یا ۶۴۴ می باشد.

همچنین می توانید سطح دسترسی روت public_html را نیز بررسی کرده و آن را روی ۷۴۴ یا ۷۵۵ قرار دهید تا مشکل رفع گردد.

امتیاز post

مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب، متخصص دنیای طراحی سایت و علاقه مند به وردپرس. 10 سال در حوزه برنامه نویسی و 6 سال به طور جدی در حوزه طراحی وبسایت فعالیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 18 =