دراین آموزش از وبسایت الماس وب  با عنوان گزارش خرابی در مطالب سایتگزارش خرابی در مطالب سایت افزونه ای  را برای شما معرفی خواهیم کرد که در صورت وجود مشکلات نگارشی در محتوای نوشته وبسایت وردپرس خود ، کاربران قادر به ارسال گزارش در سایت جهت بررسی و رفع محتوا باشند.

گزارش خرابی در مطالب سایت

ارسال گزارش خطا در مطالب وردپرس قابلیتی است که برای سایت‌های تخصصی مانند سایت های خبری و آموزشی مثل الماس وب که در زمینه خاصی فعالیت می‌کنند و اقدام به تولید محتوا می‌کنند امری ضروری خواهد بود،چرا که به دلیل مشکلات نگارشی ممکن است تا خوانندگان محتوا دچار مشکل شوند.

عمومی  ترین روش اطلاع از اشکالات ، نوشتن دیدگاه زیر پست ارسالی است که راه سریعی نیست و تا زمانی که دیدگاه ها را نخوانید و یا آنقدر تعداد دیدگاه ها زیاد باشد که به بررسی همه مطالب نرسید، متوجه دیدگاه کاربران درباره اشکالات در متن نشوید.

معرفی افزونه ی گزارش خرابی در مطالب سایت

افزونه ی Mistape  در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که با استفاده از آن امکان ارسال گزارش از طریق ایمیل برای مطالب وردپرس فراهم خواهد بود.کاربران می توانند به راحتی با انتخاب بخشی از متن که اشتباهی در آن است و فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+Enter موارد این چنینی را مستقیما به ایمیل تعیین شده در افزونه ارسال کنند و حل مشکل به سرعت پیگیری شود.

نصب و فعال سازی افزونه ی گزارش خرابی در مطالب سایت

پس از دریافت افزونه از انتهای مقاله و نصب و فعال سازی آن ، مشابه تصویر زیر گزینه ای با عنوان Mistape به پیشخوان وردپرس شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات و سفارشی سازی افزونه وردپرس هدایت شوید.

گزارش خرابی در مطالب سایت

 

 • Email Recipient دریافت کننده ایمیل: باید تعیین کنید گزارشات به چه کسانی ارسال شود. و یا می توانید ایمیل هایی را هم به صورت دستی وارد نمایید.
 • Post Types انواع پست ها: انواع پست هایی که می خواهید این افزونه در آن ها فعال باشد را انتخاب می نمایید.
 • Shortcodes شورتکد: شما می توانید به جای تعیین انواع پست ها که به صورت خودکار متن راهنما را در پایین مطلب قرار می دهد، از شورتکد مربوطه در هر مطلبی که می خواهید، استفاده نمایید. روش استفاده از شورتکد های افزونه هم در بخش راهنما قرار دارد.
 • Caption format نوع توضیح ارسال گزارش: می توانید برای توضیحات زیر متن از نوشته معمولی یا یک تصویر دلخواه استفاده نمایید و یا می توانید اصلا هیج چیزی زیر متن ها درباره این افزونه قرار ندهید.
 • Caption Text Mode متن نوشته راهنمای زیر متن: شما می توانید متن راهنمای زیر مطالب سایت را هم به سلیقه خودتان ویرایش نمایید و یا در همان حالت پیش فرض، تنظیمات را رها کنید.
 • Mistape IconD لوگو Mistape: با تیک زدن این گزینه لوگوی افزونه به همراه متن راهنما زیر مطلب نمایش داده می شود.
 • Dialog Mode نوع نمایش پاپ آپ: می توانید تعیین کنید بعد از اینکه کلید های ترکیبی مذکور در مطلب زده شد، پنجره پاپ آپ با چه محتوایی باز شود.

شورت کد نمایش فرم گزارش خرابی :

جهت نمایش در برگه و نوشته خود از شورت کد زیر استفاده کنید :

و جهت نمایش در بخش خاصی از قالب وردپرس خود از کد زیر جهت نمایش فرم گزارش خرابی استفاده نمائید :

در آخر:

برای مشاهده نتیجه تنظیمات انجام دهید این است که یک نوشته را انتخاب کنید و قسمتی از متن نوشته را انتخاب کنید و برای باز شدن پنجره ی پاپ آپ کلید های ترکیبی Cntrl+Enter را فشار دهید.

موفق باشید

دانلود اطلاعات افزونه Mistape

صفحه افزونه
مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب مسلط به زبان های برنامه نویسی HTML , CSS , PHP , JQUERY و علاقه مند به وردپرس و دنیای طراحی سایت.یکی از علایق بنده این هست که اطلاعاتمو با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • فقط دیدگاه های فارسی تایید خواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

  sara پاسخ

  مرسی عالی بود استاد