افزونه ووکامرس محاسبه کارمزد جدید تراکنش های اینترنتی بانک مرکزی با تخفیف منتشر شد

مشاهده

تأثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت

آموزش ها, آموزش SEO آخرین بروزرسانی : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

تأثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت 

شبکه‌های اجتماعی امروزه بسیار گسترده شده‌اند به شکلی که در آنها می‌توان به راحتی برند و تجارت خود را معرفی کرد و همینطور مخاطبین هدفمند خود را به سمت برند خود هدایت کنیم. همینطور که از عنوان این مطلب مشخص است امروز می‌خواهیم تأثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت را بررسی کنیم.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به دو شکل می‌باشد اول نوع شخصی و نوع دوم تجاری می‌باشد که تقریبا تمامی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از این موارد برخوردار هستند به همین دلیل برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی باید در هر دو نوع ذکر شده فعالیت شود.

گوگل تمامی فعالیت‌های شما را در شبکه‌های اجتماعی به راحتی و دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد همانند انتشار ویدئوها ، تصاویر ، مقاله‌ها تمامی این‌ها توسط گوگل شناسایی می‌شود و همینطور لینک های که در شبکه های اجتماعی به وب‌سایت شما هدایت می‌شوند پس به همین دلیل است که تأثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت شما بسیار زیاد است.

حال سوال این است که چگونه می‌توانیم با استفاده از شبکه های اجتماعی به نفع سئوی سایت خود کار کنیم و یا در چه شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشیم تا نتیجه بهتری دریافت کنیم. اگر پیشنهاد بنده را می‌خواهید بدونید اینکه تمامی شبکه های اجتماعی مناسب است اما برای بهتر دانستن این مورد با ما همراه باشید.

تأثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت

حتما بخوانید:

وایرفریمینگ چیست و چرا Wireframing در طراحی سایت مهم است؟

مشاهده مقاله

SMO و یا بهینه سازی شبکه های اجتماعی چیست ؟

حتما کلمه SMO و یا عبارت بهینه سازی شبکه های اجتماعی به گوشتون خورده باشه و اینکه همیشه جای سوال بوده SMO چیست ؟ SMO مخفف عبارت Search Media Optimization است به معنای بهینه سازی شبکه های اجتماعی. به طور کلی SMO به تکنیک‌های اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود.

SMO تأثیر بسیار خوبی را بر روی وب‌سایت شما می‌گذارد و از طرفی محبوبیت وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد. زمانی که شما یک مطلب بسیار مفید در سایت خود قرار می‌دهید بدون شک کاربران و مردم به آن مطلب واکنش نشان داده و آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند به همین دلیل گوگل اهمیت بیشتری را به وب سایت شما می‌دهد.

در SMO مواردی هست که باید رعایت شود اول اینکه چه چیزهای لازم است در تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی ایجاد شود تا کاربران آن را دوست داشته باشند ؟ دوم اینکه در چه زمانی باید آنها را انتشار دهیم تا نتیجه بهتری داشته باشد و سوم اینکه چه مواردی را باید در محتوا رعایت کنیم تا بازدیدکننده را به یک مشتری وفادار تبدیل کنیم؟

دکمه‌های اشتراک گذاری مطالب در وب‌ سایت

دکمه‌های اشتراک گذاری مطالب در وب‌سایت

محتوا گذاری در شبکه‌های اجتماعی به دو شکل است اینکه یا خود شما محتوای سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی همانند فیسبوک ، توییتر ، گوگل پلاس ، لینکدین و … به اشتراک بگذارید و یا اینکه کاربران وب‌سایت، این کار را برای شما انجام دهند. که پیشنهاد ما این است که هر دو را انجام دهید.

چنانچه مطالب شما بسیار مفید و جذاب باشد احتمال اینکه توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود بسیار زیاد است هر چند این مورد در خارج از ایران مصداق می‌کند و در حال حاضر در ایران آنچنان به دکمه‌های اشتراک گذاری مطالب در وب‌سایت اهمیت نمی‌دهند.

زمانی که یک کاربر مطالب شما را با استفاده از این دکمه‌ها به اشتراگ بگذارد گوگل متوجه این اشتراک گذاری می‌شود و به سایت شما به ویژه همان مطلب اهمیت بیشتری می‌دهد و در نتایج جستجو رتبه بهتری پیدا می‌کند.

اگر وب‌سایت شما دکمه‌های اشتراک گذاری را ندارد پس بهتر است بدانید یک فرجه طلایی تأثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت را به راحتی از دست داده‌اید. بهتر است همین الان با شرکت طراحی وب سایت خود این مورد را در میان گذاشته تا وب‌سایت شما هم از دکمه‌های اشتراک گذاری بهرمند شود.

کدام شبکه اجتماعی تأثیر بیشتری را بر سئوی سایت دارد

امروزه شبکه‌های اجتماعی زیادی در حال فعالیت هستند اما اینکه در کدام آنها فعالیت داشته باشیم تا تأثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت بیشتر باشد جای سوال دارد. اما بهتر است بدانید فعالیت در تمامی آنها خالی از لطف نیست و نسبت به هر کدام نتیجه‌ای خوب دریافت می‌کنید.

تأثیر فعالیت در گوگل پلاس Google Plus بر سئو

تأثیر فعالیت در گوگل پلاس Google Plus بر سئو

گوگل پلاس زمانی یکی از مهمترین شبکه‌های اجتماعی بود به شکلی که اگر شما یک مطلب از سایت خود را در Google Plus به اشتراک می‌گذاشتید بدون شک پس از یک روز نتیجه آن را به خوبی دریافت می‌کردید.

اما با این وجود هنوز گوگل پلاس پا برجاست و تأثیر خود را از دست نداده است شاید بتوان گفت کمتر از گذشته شده است. شما تنها کافیست مطالب و محتوای سایت خود را به طور منظم و هدفمند در گوگل پلاس قرار دهید.

گوگل پلاس یک شبکه اجتماعی می‌باشد که توسط خود شرکت گوگل مدیریت می‌شود بنابراین خود شرکت گوگل، به گوگل پلاس اهمیت بیشتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی دیگر می‌دهد. در نتیجه فعالیت در این شبکه‌اجتماعی را دست کم نگیرید.

تأثیر فعالیت در فیسبوک Facebook بر سئو

تأثیر فعالیت در فیسبوک Facebook بر سئو

تقریبا همه شما با شبکه اجتماعی فیسبوک آشنا هستید. فیسبوک یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که گوگل ارزش زیادی برای فیسبوک قائل است. اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک یک روش بسیار خوب جهت دریافت رتبه برای سایت است.

چرا که گوگل سعی دارد ارتباطی مؤثر بین خود و فیسبوک که یک شبکه اجتماعی محبوب هست برای رتبه دادن به وب‌سایت‌ها ایجاد کند. بهتر است بدانید لینک‌های که از سمت وب‌سایت خود در فیسبوک به اشتراک می‌گذارید NoFollow هستند.

این بدین معناست که لینک شما توسط ربات‌های موتورهای جستجو همانند گوگل دنبال نمی‌شوند و این نوع لینک ارزش زیادی نمی‌تونه داشته باشه. اما با این حال چرا پس ما توصیه داریم که در این شبکه اجتماعی فعالیت دائمی داشته باشید؟

شرکت گوگل می‌گوید ما به شبکه‌های اجتماعی اهمیت ویژه‌ای می‌دهیم به خصوص فیسبوک که یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های اجتماعی است. استفاده از فیسبوک صرفا جهت گرفتن لینک نباشد. بلکه به دنبال فعالیت در آن باشید.

زمانی که شما یک محتوای بسیار جذاب از وب‌سایت خود را در فیسبوک به اشتراک می‌گذارید و کاربران در رابطه با مطلب شما وارد گفتگو و بحث می‌شوند مطلب شما از نظر گوگل بسیار مفید است. از طرفی گوگل هم می‌فهمد که شما به دنبال کسب بازدید برای سایت خود هستید.

تأثیر فعالیت در توییتر twitter بر سئو

تأثیر فعالیت در توییتر twitter بر سئو

توییتر یکی از پر استفاده‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که از محبوبیت ویژه‌ای بین جوانان برخوردار شده است. دلیل این محبوبیت بین جوانان ایجاد مسئولیت برای پست‌ها ، جواب‌ها و همینطور توییت‌ها می‌باشد. به همین دلیل این شبکه‌ اجتماعی بین مردم در سراسر دنیا محبوب شده است و این محبوبیت روز به روز در حال رشد می‌باشد.

نحوه فعالیت در این شبکه اجتماعی باز بر می‌گرده به جذاب بودن محتوا و مطالب شما که اگر محتوا و یا توییت‌های شما توسط کاربران و دنبال کنندگان شما وارد بحث و گفتگو شود و در آخر اگر ریتوییت (retweet) بالایی داشته باشد مطمئناً این موارد بر سئوی وب‌سایت شما نتیجه مطلوبی را خواهد گذاشت.

در توییتر یک حساب کاربری قوی داشته باشید و پروفایل خود را حرفه‌ای تنظیم کنید. به دلیل اینکه اگر نام شما در Bing و یا Google جستجو شود و پروفایل خود را به درستی تنظیم کرده باشید به نحوی حساب کاربری شما در موتورهای جستجو برای کاربر نمایش داده می‌شود و لینک توییتر شما در زیر لینک وب‌سایت شما نیز قرار داده می‌شود.

در پروفایل خود علاوه بر شعار خود نام کسب و کار خود را هم ذکر کنید و از طرفی از یک username مربوط به کسب و کار یا وب‌سایت خود استفاده کنید. همچنین هیچ‌گاه از فاصله و یا علامت (_) برای خود در نام کاربری استفاده نکنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر شما قصد دارید در شبکه اجتماعی توییتر twitter فعالیت داشته باشید به شکلی باشد که دائمی و منظم باشد و در آن کاملا فعال ظاهر بشوید.

تأثیر فعالیت در لینکدین Linkedin بر سئو

حتما بخوانید:

ویرایش و حذف نظرات در وردپرس توسط کاربر با افزونه Simple Comment Editing

مشاهده مقاله

تأثیر فعالیت در لینکدین Linkedin بر سئو

حتما شما تا با حال با شبکه اجتماعی محبوب لینکدین آشنا شده‌اید و فعالیت در آن را برای خود که صاحب یک کسب و کار هستید ضرورت می‌دانید. لینکدین بیشتر شبیه یک رزومه ساز حرفه‌ای است اما شدیدا توصیه می‌شود محتوای خود در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید.

شبکه اجتماعی لینکدین بهترین محیط برای به اشتراک گذاشت مطالب اختصاصی وب‌سایت خود می‌باشد. چرا که یکی از شبکه‌های اجتماعی است که تأثیر بسیار زیادی بر سئوی وب‌سایت شما دارد. با لینک گرفتن از لینکدین نسب به لینک‌ها در شبکه‌های اجتماعی دیگر ارزش بیشتری دارد.

چرا گفتم شدیدا توصیه می‌شود که محتوای اختصاصی و تخصصی خود را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید ؟ دلیل آن این است که در لینکدین افرادی هستند که به دنبال مطالب تخصصی هستند و همچنین افراد متخصص در آن فعالیت می‌کنند و همین امر باعث جذب بازدیدکننده می‌شود.

هر چند به دلیل فیلتر بودن دیگر شبکه‌های اجتماعی در ایران و فیلتر نبودن لینکدین اکثر مردم و هجوم کاربران غیر تخصصی، آن را به فضایی همانند فیسبوک برای طنز و تفریح ایجاد می‌کنند و مطالبی غیر تخصصی و علمی در آن به اشتراک می‌گذارند به همین دلیل در آینده امکان فیلتر شدن لینکدین هم وجود دارد.

تأثیر فعالیت در اینستاگرام Instagram بر سئو

تأثیر فعالیت در اینستاگرام Instagram بر سئو

اینستاگرام که یکی از محبوب‌ترین‌ها در دنیا و بخصوص در ایران می‌باشد. حتما در جریان هستید که روزانه چه تعداد کاربر ایرانی از اینستاگرام استفاده می‌کنند و شاید تا به الان متوجه تأثیر فعالیت در اینستاگرام شده‌اید.

اینستاگرام علاوه بر سئو وب‌سایت که لینک وب‌سایت خود را در صفحه اصلی حساب کاربری خود قرار می‌دهید مؤثر است بلکه برای برند سازی و معرفی تجارت و کسب و کار خود هم مؤثر است و نتیجه بسیار مطلوبی را دارد.

هر چند برخی از افراد اعتقاد دارند که اینستاگرام تأثیر چندانی بر سئوی سایت ندارد اما میشه گفت برای جذب بازدید اگر همانند توییتر یک پروفایل حرفه‌ای ایجاد کنید مفید است. اما فراموش نکنید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار مفید برای معرفی کسب و کار خود است. چرا که محبوبیت بسیار زیاد بین کاربران ایرانی دارد.

در اینستاگرام دو نوع حساب کاربری و وجود دارد که نوع اول شخصی و نوع دوم تجاری می‌باشد شما با تبدیل حساب کاربری شخصی به تجاری می‌توانید کسب و کار خود را رونق دهید چرا که با تجاری سازی حساب کاربری می‌توانید به آمار و ارقام مهمی مثل تعداد بازدید هر پست و یا ساعات آنلاین شدن دنبال کنندگان خود دست یابید که این امر باعث رشد کسب و کار خود می‌شود.

نتیجه گیری

تمامی این موارد را گفتیم اما اینکه نتیجه خوبی را دریافت کنید بستگی به خود شما و نوع فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی دارد. فراموش نکنید به صورت فعال و منظم در شبکه‌های اجتماعی ظاهر شوید و با استفاده از محتوای جذاب ، کپشن و متن‌های منحصر به فرد و همینطور هشتگ گذاری هدفمند تعامل بهتری داشته باشید. تمامی اینها باعث می‌شود تا نتیجه تأثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت را مشاهده کنید.

خوشحال خواهیم شد مطالب ما را در شبکه های اجتماعی با هشتگ #الماس_وب دنبال کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب، متخصص دنیای طراحی سایت و علاقه مند به وردپرس. 10 سال در حوزه برنامه نویسی و 6 سال به طور جدی در حوزه طراحی وبسایت فعالیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *