محدود کردن نمایش کاراکتر های عنوان مطالب در طراحی قالب وردپرس

آموزش ها, آموزش وردپرس

سلام دوستان طراح! این مقاله واسه کسایی که میخوان توی طراحی قالب به خودکفایی برسند و قسمت هایی از قالب رو ویرایش کنند خیلی مفیده! قبلا در آموزش طراحی قالب وردپرس اشاره کردم بعضی از دوستان قصد دارند موقع طراحی بخشی از سایتشان، فقط قسمتی محدود از عنوان مطالب را نمایش دهند. در چنین مواقعی یا باید مواظب باشیم تا عنوان مطالب از حد معمول فراتر نرود و یا از قالب بخواهیم کاراکتر‌های عنوان نمایشی را محدود کند.
قبل از هرچیز توصیه میکنم اگر تازه کار هستید صفحه آموزش وردپرس را دنبال کنید.

صد البته این راه حل که از قالب بخواهیم عنوان را با محدودیت نمایش دهد بهتر هست. چرا که تاریخ نشان داده که مشخص کردن قوانین برای سیستم ها بسیار ساده‌تر از قانون گذاری برای انسان‌هاست. در این آموزش یکسری قوانین برای قالب وردپرس طراحی شده مان در نظر می‌گیریم تا عنوان نمایشی مطالب را با محدودیت کاراکتر نمایش دهد. با الماس وب باشید.

رفع مشکل محدودیت کاراکتر عنوان مطالب در طراحی قالب وردپرس

محدود کردن کاراکتر عنوان مطالب

برای محدود کردن کاراکتر عنوان مطالب فقط کافیست یک فانکشن بسازیم و سپس آن فانکشن را در بخش‌های مختلف سایتمان صدا بزنیم. خب اول فایل functions.php موجود در پوشه قالب سایتتان را باز کرده و این کد را به آن اضافه کنید:

<?php function mw_title($char) { $title = get_the_title($post->ID); $title = substr($title,0,$char); echo $title; } ?>

حالا در قالب سایتتان کد php the title را پیدا کرده و هر جایی که می‌خواهید عنوان را محدود کنید، به جای the title کد زیر را قرار دهید.

<?php mw_title(20); ?>

در بالا من مشخص کردم که کاراکتر عنوان را به ۲۰ عدد محدود کن. شاید بخواهید این عدد را کمتر یا بیشتر کنید. پس تصمیم با شماست. می‌توانید به جای 20 هر عددی که دوست دارید را وارد کنید.

پیروز باشید

امتیاز post
مصطفی کیانفرد

علاقه مند به وردپرس :) فعالیت زیادی در زمینه وردپرس داشتم. متخصص سئو و بهینه سازی سایت، php و امنیت، امیدوارم راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =