ایجاد فرم ثبت نام در وردپرس با افزونه WP Register Profile With Shortcode

افزونه وردپرس

ساخت یک فرم ثبت نام مناسب و ایده آل با امکانات کاربردی، دغدغه ی بسیاری از وردپرسی هاست. داشتن یک فرم ثبت نام مناسب میتونه ورود خوبی رو برای کاربران شما فراهم کند .

در این مقاله از آموزش وردپرس، به معرفی و بررسی افزونه ایی خواهیم پرداخت که امکان ساخت فرم ثبت نام و پروفایل در وردپرس را برای شما ایجا میکند.
با ما همراه باشید…

ایجاد فرم ثبت نام در وردپرس

برای ایجاد فرم ثبت نام  و فرم های پروفایل در وردپرس میتوانید از افزونه کاربردی وردپرس یعنی WP Register Profile With Shortcode استفاده کنید.

این افزونه وردپرس دارای امکانات کاربردی و مناسبی برای ایجاد فرم ها در وردپرس است که در ادامه به بررسی این پلاگین وردپرس میپردازیم.

افزونه WP Register Profile With Shortcode وردپرس

این افزونه وردپرس بیش از ۲٫۰۰۰ نصب موفق و فعال در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است.

ایجاد فرم ثبت نام در وردپرس

 

ساخت فرم ثبت نام در وردپرس

در مورد این افزونه وردپرس باید گفت که استفاده از این پلاگین وردپرس بسیار ساده میباشد و نیازی به اعمال تنظیمات پیچیده ندارد.

همچنین از دیگر ویژگی های این افزونه این است که می توانید کاربران را بعد از ثبت نام بلافاصله به صفحه ای برای تشکر از کاربر هدایت کنید.

توجه: در انتهای همین مقاله آموزشی، میتوانید این افزونه را بصورت رایگان دانلود کنید.

پس از دانلود، نصب و فعالسازی این افزونه وردپرس، زیرمنویی جدید تحت عنوان  WP Register Settings در آیتم تنظیمات پیشخوان وردپرس شما ایجاد خواهد شد.

با ورود به این بخش میتوانید شاهد صفحه تنظیمات این افزونه باشید که در زیر عناوین را برای راحتی شما در کار با این افزونه بررسی کرده ایم:

Thank You Page می توانید برگه ای با عنوان برگه ی تشکر ایجاد نمایید و در این بخش آن برگه را انتخاب نمایید تا کاربر بعد از ثبت نام در سایت به صورت خودکار به این صفحه منتقل شود.
Form Fields در این بخش همه ی فیلدها لیست شده اند که می توان تعیین کرد که کدام ها در فرم ثبت نام و کدام ها در پروفایل و یا در هردوی اینها باشند.
Make User Logged-In after successful registration با تیک زدن این گزینه تعیین می کنید که کاربر بلافاصله بعد از ثبت نام، به صورت خودکار وارد سایت شود و دیگر با فرم ورود رو به رو نشود.
Use CAPTCHA in Registration Form با تیک زدن این گزینه فیلد امنیتی یا به اصطلاح کپچا را می توانید فعال کنید.
Enable default WordPress registration form hooks اگر از افزونه های دیگری که در فرم های ثبت نام تأثیر دارند (مثل افزونه ی ایجاد کدهای امنیتی کپچا)، استفاده می کنید این گزینه را فعال نمایید تا افزونه های دیگر بتوانند در فرم ها دست ببرند.

 

Shortcodes لیست شورتکدها

[rp_register_widget] نمایش فرم ثبت نام
[rp_user_data field=”first_name” user_id=”۲″] نمایش اطلاعات کاربر
درصورت خالی گذاشتن user_id سیستم اطلاعات کاربری که در حال حاضر وارد سایت شده است را نمایش می دهد.
[rp_profile_edit] صفحه پروفایل کاربر
این صفحه تنها برای کاربرانی که وارد سایت شده اند در دسترس است.
[rp_update_password] فرم تعویض رمز عبور

همانطور که مشاهده کردید با استفاده از افزونه های کاربردی وردپرس، براحتی میتوانید فرم های مناسب و ایده آل خود را در وردپرس ایجاد کنید.

امیدوارم این افزونه وردپرس بتواند برای شما کاربرد مناسبی داشته باشد.

موفق و پاینده باشید…

اطلاعات افزونه WP Register Profile With Shortcode

صفحه افزونه
4.7/5 - (15 امتیاز)

مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب، متخصص دنیای طراحی سایت و علاقه مند به وردپرس. 10 سال در حوزه برنامه نویسی و 6 سال به طور جدی در حوزه طراحی وبسایت فعالیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *