غیر فعال کردن نظرات در وردپرس با افزونه Disable Comments

آموزش ها, آموزش وردپرس, افزونه وردپرس

در این بخش از آموزش وردپرس با عنوان غیر فعال کردن نظرات وردپرس با ما در الماس وب همراه باشید .

آیا می خواهید امکان ارسال نظرات را از سایت وردپرس خود حذف کنید یا میخواهید فقط از بعضی صفحات و برگه ها این امکان را بردارید یا اینکه کل نظرات ارسال شده را حذف کنید،با استفاده از افزونه ای که امروز به شما معرفی می کنیم به راحتی می توانید همه نظرات را در وردپرس غیر فعال و یا از سایت وردپرس خود حذف کنید.

غیرفعال سازی ارسال نظرات در وردپرس

غیر فعال کردن نظرات وردپرس - نظرات در وردپرس

 

فرم تماس با ما
این مطلب رو حتما بخون:
آموزش افزونه فرم ساز contact form 7 + ویدئوی آموزشی
مشاهده مطلب

چرا حذف نظرات در وردپرس؟

بسیاری از کاربران وردپرس صاحبان کسب و کار های کوچک هستند که بخش وبلاگ را در وب سایت خود اضافه نمی کنند و سایت آنها عمدتا شامل صفحات استاتیک است که ارسال نظرات در آنها بی فایده است.

در حالی که شما به راحتی می توانید به صورت دستی اقدام به غیر فعال کردن نظرات در وردپرس کنید ،اما این روش به طور کامل نظرات را از سایت وردپرسی شما را حذف نمی کند.از سوی دیگر، برخی از وبلاگ نویسان نمی خواهند از نظرات استفاده کنند ، آنها معتقدند که نظرات حواسشان را پرت می کند و وبلاگ آنها نیازی به دریافت نظرات ندارد.

در حال حاضر مشکل این است که اکثر پوسته های وردپرس دارای پشتیبانی داخلی برای نظرات هستند این به آن معنی است که حتی اگر نظرات خود را به صورت دستی غیرفعال کنید،ممکن هست که هنوز نظرات بصورت پاپ آپ نمایش داده بشوند.

با ما همراه باشید و ببینید که چگونه به طور کامل ارسال نظرات وردپرس را با استفاده از افزونه Disable Comments غیرفعال می کنیم.این افزونه بسیار ساده و در عین حال بسیار پرطرفدار و کاربردی است.

غیر فعال کردن نظرات در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال کردن افزونه Disable Comments است.می توانید این افزونه را از مخزن وردپرس یا انتهای همین مقاله دریافت کنید و طبق آموزش نصب افزونه ها در وردپرس آن را نصب و فعال سازی کنید.
پس از فعال سازی، شما باید تنظیمات پیکربندی افزونه را برای غیرفعال کردن صفحه نظرات انجام دهید.

صفحه تنظیمات افزونه Disable Comments به دو بخش تقسیم شده است.

شما می توانید نظرات خود را به طور کامل در همه جای سایت وردپرسی خود غیر فعال کنید یا می توانید آنها را به طور انتخابی در پست ها، صفحات یا انواع پست های سفارشی غیر فعال کنید.

نظرات در وردپرس

ویرایش و حذف نظرات در وردپرس توسط کاربر با افزونه Simple Comment Editing
این مطلب رو حتما بخون:
ویرایش و حذف نظرات در وردپرس توسط کاربر با افزونه Simple Comment Editing
مشاهده مطلب

انتخاب اولین گزینه در تصویر بالا برای حذف کامل نظرات وردپرس در وب سایت شما هست و با انتخاب دومین گزینه می توانید هر بخشی را که می خواهید از ارسال نظرات در آن جلوگیری کنید و به واقع آنها را مدیریت کنید ، فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

افزونه غیرفعال کردن نظرات اکنون به طور کامل نظرات سایت وردپرسی شما را غیر فعال خواهد کرد.

از آنجا که بعد از اعمال تنظیمات نظرات نمایش داده نمی شود،دیگر نیازی به حذف نظرات موجود نیست.

نکته!!! توجه داشته باشید که در وبسایت وردپرس خود هر بخشی مانند فروشگاه، محصولات و… داشته باشید در صفحه تنظیمات افزونه نمایش داده می شود و می توانید تنظیمات را برای آنها هم انجام دهید، در ضمن این افزونه برای وردپرس چندکاربره هم بسیار مناسب است.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده و از آن استفاده کنید.

موفق باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب، متخصص دنیای طراحی سایت و علاقه مند به وردپرس. 10 سال در حوزه برنامه نویسی و 6 سال به طور جدی در حوزه طراحی وبسایت فعالیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 5 =