زمانی که در الماس وب شروع به تولید محتوا می کنید، به احتمال زیاد با مشکل عدم تراز محتوا در وردپرس و یا عدم justify در وردپرس روبرو می شوید.

یکی از مواردی که برای بهبود رابط کاربری و همچنین زیبایی هر چه تمامتر محتواهای شما در وردپرس لازم و ضروری است، تراز محتوا در وردپرس یا به اصطلاح justify در وردپرس است. هر چه محتواهای تولید شده توسط شما با قائده و خوانایی بیشتری باشند، هم از نظر کاربران و هم از نظر گوگل جزو محتواهای برتر شناخته خواهند شد.

همانطور که میدانید پیش فرض وردپرس زبان انگلیسی است و زمانی که ما به عنوان کاربران فارسی زبان شروع به تایپ می کنیم با زبان فارسی و با ویژگی راست به چپ نوشته های خود اینکار را انجام می دهیم. اما نوشته های انگلیسی از چپ به راست هستند و همین موضوع باعث ایجاد عدم تراز محتوا در وردپرس می شود.

در این آموزش از الماس وب سه روش کاربردی را برای ترازبندی محتوا در وردپرس را به شما آموزش می دهیم.

تراز محتوا در وردپرس

تا قبل از انتشار نسخه 4.7 وردپرس، گزینه ای برای تراز محتوا در بخش ویرایشگر محتوای وردپرس وجود داشت، اما از نسخه 4.7 به بعد این دکمه از ویرایشگر کلاسیک وردپرس حذف شد.

برای ایجاد تراز محتوا در وردپرس یا به اصطلاح justify در وردپرس، سه راهکار پیش روی شما عزیزان قرار دارد.

راه حل اول:

در آسان ترین شکل می توانید دکمه ترازبندی را به ویرایشگر کلاسیک خود بازگردانید، برای این منظور کافی است افزونه Justify Button که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است را با کیک روی دکمه زیر دانلود.

دانلود افزونه Justify Button

پس از نصب و فعالسازی افزونه به ویرایش نوشته های خود رفته و به کمک دکمه ترازبندی مانند تصویر زیر، اقدام به تراز محتوا در وردپرس کنید.

Justify در وردپرس

راه حل دوم:

برای تراز محتوا در وردپرس می توانید قطعه کد زیر را در فایل style.css یا فایل style-rtl.css در جای مناسبی قرار دهید تا تمامی محتواهای شما به صورت justify در وردپرس قرار گیرند.

راه حل سوم:

همیشه بهترین راه را در مرحله آخر بیان می کنیم. بهترین روش برای تراز محتوا در وردپرس، بدون استفاده از کد و بدون استفاده از افزونه است.

بهترین روشی که می توانید برای جاستیفای کردن محتوای خود در وردپرس استفاده کنید، انتخاب کل محتوا در بخش ویرایشگر دیداری با کلید های ترکیبی ctrl + a و  پس از آن استفاده از کلیدهای ترکیبی shift + alt + j است.

مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب مسلط به HTML , CSS , PHP , JQUERY و علاقه مند به وردپرس و دنیای طراحی سایت.از علایق بنده این هست که اطلاعاتمو با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • فقط دیدگاه های فارسی تایید خواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*