راهنمای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای مبتدیان

آموزش SEO, آموزش وردپرس

در این بخش از آموزش سئو با عنوان انتخاب کلمه کلیدی مناسب با الماس وب همراه باشید .

آیا میخواهید پست  های خود را بر اساس کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید؟  بسیاری از مبتدیان به صورت دستی و با سرچ کردن کلمه کلیدی در گوگل پست های خود را رتبه بندی میکنند!

 

این روش به شما امار دقیقی در مورد اینکه مقاله شما در چه کلمه کلیدی و در کجا قرار دارد نمیدهد.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چطور می توانید پست های وبلاگ خود را بر اساس کلمه کلیدی مناسب رتبه بندی کنید .

چرا باید پست های خودرا بر اساس کلمات کلیدی رتبه بندی کنیم؟

اکثر مبتدیان وقتی میخواهند جایگاه مقاله خودرا در گوگل بررسی کنند , کلمه کلیدی که فکر میکنند مقاله را بر اساس ان بهینه کرده اند در گوگل جستجو میکنند.

سپس اگر مقاله شان در صفحه اول نباشد در خوش بینانه ترین حالت صفحه دوم را نیز چک میکنند و سپس بعد از جستجوی چند کلمه کلیدی دیگر نا امید میشوند!  این روش درستی نیست و اطلاعات دقیقی به ما نمیدهد و در این روش نمیتوانیم جایگاه درست کلمه کلیدیمان را بفهمیم و یک استراتژی برای رشد ان مشخص کنیم.

پس نیاز  به یک آمار درست که جایگاه مقاله ما را در کلمه کلیدی مشخص کند احساس میشود.

در این مقاله ما ابزار هایی به شما مشخص میکنیم که با استفاده از این ابزار ها میتوانید در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید.

ابزار بررسی و تحقیق کلمات کلیدی SEMRush

انتخاب کلمات کلیدی

SEMRush یکی از بهترین ابزار های  تحقیق کلید واژه کانونی است, این یک مجموعه  ابزار جامع SEO  است که شما نیاز دارید.

این ابزار دارای بخش تحقیق کلمات کلیدی است که وبسایت هارا بر اساس ان رتبه بندی میکند.

این ابزار اسان ترین راه برای یافتن کلمات کلیدی برای وبلاگ نویسان است.

SEMRUSH یک ابزار ساده برای یافتن کلید واژه کانونی نیست, این ابزار فراتر از یک ابزار ساده سئو است.

در سایر ابزار ها باید کلمه کلیدی را وارد کنید تا تحقیق را شروع کنید , ولی در این ابزار کافیست ادرس صفحه سایت رقیبانتان را وارد کنید و سپس کلمات کلیدی که صفحه مورد نظر در ان وجود دارد برای شما لیست میشود. این بسیار عالی است چرا که انواع کلمات کلیدی که رقیبانتان مانند کلمات کلیدی دم دراز و یا کوتاه که در ان رتبه ای گرفتند را مشخص میکند و این مقابله با رقبا را برای شما آسان میکند.

همان طور که میدانید نتیجه های گوگل در موبایل و در سیستم های با نمایشگر بزرگ مانند کامپیوتر فرق میکند. در این ابزار میتوانید هر دورا بررسی کنید.

انتخاب کلمات کلیدی

 کنسول جستجوی گوگل

انتخاب کلمات کلیدی

گوگل کنسول جستجو (قبلا  با نام وبمستر تولز ) مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل برای کمک به مدیران وب سایت برای بهینه سازی وردپرس است.

انتخاب کلمات کلیدی
شما می توانید اطلاعاتی مانند  عملکرد وب سایت در نتایج جستجو , تعداد نمایش در نتایج، نرخ کلیک، جایگاه صفحه در نتایج , خطا ها و… دریافت کنید. همچنین میتوانید جایگاه صفحاتتان را در کلمات کلیدی بررسی کنید.

بخش Search Traffic در گوگل سرچ کنسول  , بخشی است که در ان امار های مانند ورودی ها , جایگاه صفحاتتان در کلمات کلیدی , نرخ کلیک , و… در اختیار شما قرار میدهد.
بخش سرچ ترافیک دارای زیر مجموعه هایی است که هر کدام امار های جداگانه ای را در اختیار وبمستر قرار میدهند.

Search Analytics : همانطور که از نام ان پیداست اطلاعاتی درباره کلمات کلیدی , میزان کلیک , ورودی هایی که دریافت کردید , پر بازدید ترین صفحات , کشور هایی که بازدیدکنندگان وبسایت شما هستند , دستگاه های  ( تبلت  , موبایل , کامپیوتر و لپ تاپ )  مورد استفاده کاربران برای بازدید از وبسایت شما و… میباشد.

Links to Your Site : در این بخش سایت هایی که به شما لینک داده اند لیست میشوند.

Internal Links : در این بخش نیز لینک های داخلی که داده اید لیست میشوند.

International Targeting : اگر سایتتان چند زبانه باشد امار بازدید وبسایت شما در زمان های مختلف را ارائه میدهد.

 ابزار تحقیق کلمات کلیدی Ahrefs

Ahrefs یکی دیگر از ابزار جستجوگر محبوب در میان بازاریابان حرفه ای است. این رابط کاربری آسان برای استفاده است و تلاش می کند اطلاعات را حتی برای کاربران جدید قابل فهم کند.

انتخاب کلمات کلیدی

به سادگی نام دامنه وب سایت خود را در باکس جستجو وارد کنید، و یک امار منظم سازمان یافته با نمودار ها دریافت کنید.

شما تمام رتبه بندی کلمات کلیدی خود را در زیر نتایج کلیدی کلمات کلیدی پیدا خواهید کرد. در کنار هر کلمه کلیدی، شما قادر به مشاهده مقدار جستجو، جایگاه صفحه در کلمات کلیدی، چگالی کلمات کلیدی و غیره خواهید بود.

ابزار  تحقیق کلمات کلیدی Google keyword planner

انتخاب کلمات کلیدی

گوگل کیورد پلنر ابزاری است که گوگل ان را مدیریت میکند و از هر ابزاری قابل اعتماد تر است. بیشتر از سایر ابزار ها به کار میرود و قابل اعتماد بودن تنها دلیل محبوب بودن ان نیست. دلیل دیگری وجود دارد و ان هم به خاطر رایگان بودنش است.

برای استفاده از این ابزار فقط کافیست یک اکانت جیمیل داشته باشید.

قابلیت ها : بزرگترین قابلیت ان تعداد امار  واقعی است که ارائه میدهد.

محدودیت ها : این ابزار مانند ابزار های دیگر محدودیت هایی هم دارد.  مثلا میخواهید جایگاه  صفحات  رقبا را پیدا کنید در کلمات کلیدی که مشخص کرده اید , قادر به این کار نخواهید بود.

این ابزار در واقع برای افرادی ساخته شده است که میخواهند در گوگل تبلیغات بکنند و جایگاه رقبا در ان کلمه کلیدی برایشان اهمیت ندارد به همین خاطر این ابزار اطلاعاتی از رقیبان در اختیار ما قرار نمیدهد .

اگر ابزاری میخواهید که علاوه بر اطلاعات دقیق کلمات کلیدی , اطلاعاتی از رقبا نیز در اختیار ما قرار دهد از ابزار هایی که در زیر لیست کرده ایم استفاده کنید.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی kwfinder

انتخاب کلمات کلیدی

به دنبال یک ابزار فوق العاده ای هستید که به تحقیق کلمات کلیدی اختصاص  داده شده باشد؟  KW finder بهترین انتخاب برای شما خواهد بود .   به قول معروف kw finder ابزار جدیدی است که سر و صدا به پا کرده است.این ابزار یک ابزار کامل برای تحقیق کلمات کلیدی است .

انواع کلات کلیدی مانند کلمات دم دراز  را میتوانید مورد پژوهش قرار دهید. این ابزار فقط یک عیب دارد و ان هم این هست که این ابزار پولی میباشد و در پلن رایگان فقط میتوانید ۵ بار در روز از این ابزار استفاده کنید.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی spyfu

این ابزار یکی دیگر از ابزار های تجزیه و تحلیل رقباست. زمانی که میخواهید جایگاه خود و رقبا را بررسی کنید و به رقابت با ان ها بپردازید SPYFU به کمک شما می اید.

انتخاب کلمات کلیدی

کاربرد های  ابزار SPYFU : به دو دلیل استفاده این ابزار مفید خواهد بود. کشف کلمات پر جستجو و کشف نشده و بررسی جایگاه رقبا.

قابلیت ها : این ابزار ها قابلیت های متعددی دارد مانند , مقایسه سایت ها , بررسی کلمات کلیدی , بررسی دامنه , کلمات کلیدی مرتبط ,

محدودیت ها : این ابزار اطلاعات خیلی دقیقی از تعداد جستجو کلمات کلیدی نمیدهد، با اینحال مدیریت وبسایت خبر از تحول و ایجاد انقلاب در این بخش میدهد.

همچنین اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدهد به صورت ماهیانه است. و خبری از اطلاعات هفتگی و روزانه نیست.

حرف اخر :

صفحات خود را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید.

کلمات کلیدی را انتخاب کنید که بازدید بالایی داشته باشند و بسیار عمومی نباشند و سعی کنید به صورت تخصصی و از کلمات کلیدی دم دراز استفاده کنید. کلماتی را انتخاب کنید که رقابت  در ان سخت نباشد و به راحتی در صفحه اول و در چند خط اول جستجو قرار بگیرید. موفق باشید.

امتیاز post

مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب، متخصص دنیای طراحی سایت و علاقه مند به وردپرس. 10 سال در حوزه برنامه نویسی و 6 سال به طور جدی در حوزه طراحی وبسایت فعالیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *