صفحه سفید مرگ و مکانیزم Site Health وردپرس چیست؟

آموزش ها, آموزش وردپرس

عمر صفحه سفید مرگ به پایان رسید! امروز قادر خواهیم بود با افزونه و مکانیزم Site Health این مشکل رو حل کنیم. قبل از هرچیز توصیه میکنم اگر تازه کار هستید صفحه آموزش وردپرس را دنبال کنید.

همونطور که اطلاع دارید وردپرس هر روز و هر روز عاسلامت سایت وردپرسیلی‌تر و با کیفیت‌تر به کار خود ادامه خواهد داد. برخلاف سایر CMS‌ های موجود، وردپرس هر روز با امکانات عالی‌تر و تجربه کاربری بهتر عرضه می‌شود. 🙂 امروز خبر خوشی برای شما و همکاران خودمان داریم.

در نسخه‌های قبلی وردپرس با خطای 500 یا صفحه سفید مرگ وردپرس مواجه می‌شدیم. صفحاتی که موقع آپدیت نبودن نسخه PHP یا اشکالات برنامه نویسی و گاهی مشکلات کمبود منابع سرور با آن مواجه می‌شدیم. امروزه مکانیزم جدیدی به نام Site Health در نسخه 5.1 وردپرس ارائه شده که این مشکلات را برای همیشه برطرف کرده.

Site Health وردپرس

اکثر مدیران سرور‌ها از نسخه ۵.۶ یا کمتر PHP استفاده می‌کنند که این نسخه‌ها علاوه بر مشکلات امنیتی، سرعت بسیار پایینی دارند و در حال منسوخ شدن هستند.

وردپرس در نسخه جدید خود برای اینکه سایت‌های وردپرسی هک نشوند و یا دوستان ضد وردپرسی نگویند وردپرس نا امن هست، 😀 یک راه پیش رو داشت. اینکه اعلام کند وردپرس دیگر از نسخه‌های قدیمی پی اچ پی پشتیبانی نمی‌کند! این یعنی حدود ۵۰ درصد از سایت‌های وردپرسی از دسترس خارج خواهند شد. اما این راه مناسبی نبود. چرا که وردپرس دوست ندارد سایت‌های وردپرسی از دسترس خارج شوند. پس راه دیگری را انتخاب کرد.

نمایش اخطار موقع آپدیت نبودن نسخه PHP

نسخه ۵.۱ وردپرس با استفاده از مکانیزم سلامت سایت، یک خطای قابل توجه در پنل مدیریت وردپرس به شما نمایش خواهد داد. این خطا اعلام می‌کند که نسخه پی اچ پی شما قدیمی هست و بهتره اون رو آپدیت کنید. در غیر اینصورت سایت شما با مشکلات امنیتی یا فنی بسیاری مواجه خواهد شد. به همین راحتی!

نمایش اخطار موقع آپدیت نبودن نسخه PHP

حالا انتخاب آپدیت کردن یا نکردن نسخه PHP به عهده شماست.

مقاله پیشنهادی :

ولید بودن سایت در W3C Validator برای سئو چقدر مهم است؟

مشاهده مقاله

بزرگداشت الزامات فنی مورد نیاز افزونه‌‌ها

تیتر عجیب و جالبی هست نه؟! بله وردپرس از امروز الزامات فنی افزونه‌ها را ارج می‌نهد! موقع نصب یک افزونه، اگر این افزونه با نسخه پی اچ پی شما سازگار نباشد، به شما خطایی در این رابطه نمایش داده خواهد شد. حالا خودتان می‌توانید انتخاب کنید که این افزونه را نصب کنید یا خیر.

البته وردپرس قول داده این ویژگی را در نسخه‌های بعدی برای آپدیت و فعال کردن دستی افزونه‌ها هم اضافه کند. در حال حاضر این ویژگی فقط برای نصب افزونه‌ها کارکرد دارد.

جلوگیری از نمایش صفحه سفید مرگ

این ویژگی عالی‌ترین خبر امروز هست. از امروز صفحه سفید مرگ نخواهید داشت. قبلا توضیح دادیم که صفحه سفید مرگ وردپرس زمانی رخ می‌دهد که یک مشکل فنی از سمت برنامه نویسی یا منابع سرور داشته باشید.

مشکل کجا بود؟

مشکل اینجا بود که موقع ایجاد این خطا و نمایش صفحه سفید یا ارور ۵۰۰ وردپرس، دیگر دسترسی به مدیریت وردپرس نداشتید تا زمانی که نمایش خطای PHP را فعال کرده و مشکل را حل کنید. این فاجعه بود! کاربر به پنل وردپرس دسترسی نداشت تا زمانی که مشکل برطرف شود و یکی از راه‌های آسان حل ارور ۵۰۰ این بود که به پنل وردپرس دسترسی داشته باشیم و با غیر فعال کردن افزونه‌ها، خطا را حل کنیم.

راه حل کجا بود؟

راه حل این بود که زمانی که خطای ۵۰۰ یا صفحه سفید یا Fatal Error را دریافت می‌کنیم، به پنل وردپرس دسترسی داشته باشیم و بتوانیم مشکل را حل کنیم. حالا در نسخه جدید وردپرس در صورتی که این خطا را دریافت کنید یک اطلاعیه مبنی بر مشکل فنی سایت دریافت خواهید کرد و خوشبختانه یک گزینه برای دسترسی به پنل مدیریت وردپرس پیش روی شماست!ارور 500

این عالیست! می‌توانید وارد پنل مدیریت وردپرس شده و مشکل را حل کنید.

موفق و وردپرسی باشید. مثل خودم 🙂

دانلود و اطلاعات افزونه Site Health

صفحه افزونه
5/5 - (1 امتیاز)

مصطفی کیانفرد

علاقه مند به وردپرس :) فعالیت زیادی در زمینه وردپرس داشتم. متخصص سئو و بهینه سازی سایت، php و امنیت، امیدوارم راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *