تغییر آدرس جستجو در وردپرس

آموزش ها, آموزش وردپرس, کد های وردپرس

همانطور که می‌دانید آدرس پیشفرض در جستجوی وردپری به صورت S میباشد که وقتی کلمه ای را در باکس جستجو وارد می‌کنید پس از آدرس سایت از کاراکتر S و در نهایت کلمه جستجو شده استفاده می‎شود.

اما اگر می‌خواهید تا آن را کلمی حرفه‌ای تر کنید میتوانید به دلخواه خود ادرس آن را تغییر دهید. بنابراین برای تغییر آدرس جستجو در وردپرس می‌توانید مطابق آموزش زیر درالماس وب اقدام کنید.

تغییر آدرس جستجو در وردپرس

تغییر آدرس جستجو در وردپرس

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و سپس فایل فانکشن (functions.php) قالب خود را برای ویرایش باز کرده و کدهای زیر را در آن قرار دهید.

// Change search URL by Doctorwp.com
function search_url_rewrite () {
if ( is_search() && !empty( $_GET['s'] ) ) {
wp_redirect( home_url( '/search/' ) . urlencode( get_query_var( 's' ) ) );
exit();
}
}
add_action( 'template_redirect', ' search_url_rewrite ' );

سپس همانطور که در کدهای فوق مشاهده می‌کنید به جای عبارت /search/ که بعد از home_url قرار دارد کلمه دلخواه خود را وارد کرده و سپس به بخش تنظیمات> پیوندهای یکتا مراجعه کرده و بدون انجام تغییراتی یک بار بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل htaccess. شما به روز شده و تغییرات در دیتابیس نیز ذخیره شوند.

نکته: مثل همیشه دقت کنید تا قبل از هرگونه تغییر در فانکشن قالب خود یک نسخه از آن تهیه کنید تا در صورت بروز خطا سریعا مشکل را برطرف کنید.

حال از این پس هر کاربری در سایت شما اقدام به جستجو کند به جای S در آدرس آن از کلمه مورد نظر استفاده خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب، متخصص دنیای طراحی سایت و علاقه مند به وردپرس. 10 سال در حوزه برنامه نویسی و 6 سال به طور جدی در حوزه طراحی وبسایت فعالیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *