آموزش اضافه کردن منو سفارشی به پنل مدیریت وردپرس

آموزش ها, آموزش وردپرس

سلام بر شما. امید وارم حالتون مثل همیشه خوب باشه منم خوشحالم که میتونم یه آموزش کاربردی دیگه براتون بزارم، امیدوارم استفاده کنید و کیفشو ببرید! قصد داریم یک منو سفارشی به پنل مدیریت وردپرس اضافه کنیم و کد‌های PHP مورد نظر خودمون رو توی اون منو به نمایش بگذارید. قبل از هرچیز توصیه میکنم اگر تازه کار هستید صفحه آموزش وردپرس را دنبال کنید.

اجازه بدید یک مثال برای پی بردن به قضیه عنوان کنم.

اضافه کردن منوی سفارشی در وردپرس

اجازه بدید یک مثال برای پی بردن به قضیه عنوان کنم.

فرض کنید می‌خواهید یک افزونه جدید برای وردپرس بسازید یا بخش جدیدی به نام حقوق کارمندان به پنل وردپرس خودتون اضافه کنید و داخلش بنویسید سلام! یا هر چیزی دیگه‌ای. یک منوی جدید برای اضافه شدن به ستون سمت راست پنل مدیریت وردپرس شما. به این شکل:

اضافه کردن دستی منو سفارشی

برای این‌کار از یک تابع وردپرسی استفاده می‌کنیم که توی این مطلب در مورد این تابع با شما صحبت خواهم کرد.

اضافه کردن منو سفارشی به پنل مدیریت وردپرس

برای اضافه کردن منو سفارشی باید با حداقل برنامه‌نویسی PHP آشنا باشید. حداقل بدانید که فایل functions.php چیست و چطور باید آن‌را ویرایش کرد.

اضافه کردن یک منو با استفاده از تابع add_menu_page

تابع add_menu_page برای شما یک منوی جدید در پیشخوان وردپرس را نمایش خواهد داد. این تابع را باید در فایل functions.php اضافه کنید. به این شکل:

ابتدا یک تابع دلخواه بسازید. مثلا یک تابع به نام almasweb و داخل اون یک چیزی بنویسید. مثال:

function almasweb(){
print 'salam';
}

کد بالا عبارت salam را در صفحه نمایش می‌دهد. اما حالا وقتش هست که به جای متن یک تابع رو درون almasweb فراخوانی کنیم. به این شکل:

function almasweb() {
	add_menu_page( 'almasweb', 'almasweb', 'manage_options', 'address_almasweb', 'address_almasweb' );
}

در کد بالا می‌توانید به جای almasweb از نام دلخواه خودتان برای عنوان منو استفاده کنید. همچنین به جای address_almasweb می‌توانید آدرس دلخواه خودتان برای URL پنل مدیریت وردپرس، زمانی که وارد منو شدیم را استفاده کنید.

نمایش منوی ساخته شده در مدیریت وردپرس

حالا با استفاده از قلاب admin_menu می‌توانید منوی ساخته شده را به پنل مدیریت وردپرس خود اضافه کنید. به این شکل:

add_action('admin_menu', 'almasweb');

به همین راحتی. یک منو به نام almasweb به وردپرس شما اضافه شد. حالا وقتش هست به این منو کدهای جدید رو اضافه کنید که این موضوع یک مبحث جداست و در آینده به شما توضیح خواهم داد.

5/5 - (1 امتیاز)
مصطفی کیانفرد

علاقه مند به وردپرس :) فعالیت زیادی در زمینه وردپرس داشتم. متخصص سئو و بهینه سازی سایت، php و امنیت، امیدوارم راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =