الماس وب بلاگ

Almasweb Blog

نحوه نمایش آخرین مطالب از یک دسته خاص در وردپرس

کد های وردپرس ۱۴-۰۲-۱۳۹۹

آخرین مطالب از یک دسته خاص

در این مقاله از الماس وب با ما با آموزش نمایش آخرین مطالب از یک دسته خاص همراه باشید. سایت شما در حال حاضر صفحات جداگانه ای برای هر دسته دارد اما اگر می خواهید یک صفحه برای نمایش پست های اخیر از یک دسته یا دسته های خاص ایجاد کنید فیلتری برای دسته ای خاص وجود ندارد.

به صورت پیش فرض می توانید از ابزارک دسته بندی ها برای نمایش لینک های دسته ها یا از بخش مدیریت منو برای لینک کردن به صفحات استفاده کنید یا اگر قصد نمایش پست اخیر را داشته باشید ابزارک های پیش فرض وردپرس این قابلیت را دارند، اما اگر مایل به نمایش آخرین ارسال های یک دسته خاص باشید، ابزارکی به صورت پیش فرض وجود ندارد.

دو روش برای نمایش پست های اخیر از یک دسته خاص در وردپرس وجود دارد ک در این مطلب به تفضیل بیان میکنیم

1 – نمایش آخرین پست ها از یک دسته خاص با استفاده از پلاگین

این یک روش بسیار ساده است که الماس وب استفاده از این روش را به کاربران خود پیشنهاد میکند. شما ابتدا باید پلاگن Extended Widget Extended را نصب وفعال سازی کنید.

بعد از فعال سازی افزونه شما میتوانید با استفاده از ابزارک «پستهای پیشرفته» (Recent Posts Extended) آخرین ارسال های یک دسته خاص را نمایش دهید.

 

آخرین مطالب از یک دسته خاص در وردپرس

آخرین مطالب از یک دسته خاص در وردپرس

شما باید دسته یا دسته هایی که میخواهید آخرین مطالب آنها نمایش داده شوند را از قسمت limit to category انتخاب کنید؛ البته این ابزارک دارای گزینه های زیادی از جمله تصویر بند انگشتی پست ، تاریخ، تاریخ نسبی ، خلاصه ای از پست / گزیده ها و… برای سفارشی سازی میباشد.

در پایان روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات این ابزارک دخیره شود و مطالب در سایت شما نمایش داده شوند.

نمایش آخرین پست ها توسط Category Using Shortcode

این افزونه علاوه بر امکان نمایش آخرین مطالب در سایدبار با بهره مندی از قابلیت Shortcode این امکان را به شما می دهد تا بتوانید آخرین ارسال های یک دسته خاص را در هر جایی از جمله پست ها و صفحات به نمایش بگذارید.

تنها کافیست با در نظر گرفتن نمونه کد زیر آن را در مکان صحیح در ویرایشگر کد صفحه یات پست قرار دهید.

Shortcode فوق مجموعه 5 پست آخر را برای دسته بندی با کد 72 نمایش می دهد. که حال می توان تعداد مطالب نمایش داده شده را به جای عدد 5 در مقابل Limit جایگزین کرده و برای دسته موردنظر با وارد کردن کد آن دسته به جای عدد 72 در مقابل cat، دسته نمایشی را اعمال نمایید.
با افزوده شدن و بروزرسانی صفحه یا پست می توانید این ابزارک را در جایی که شرت کد را جای گذاری کرده اید مشاهده نمایید.

2 – نمایش آخرین پست های یک دسته خاص با استفاده از کد Php

برای این کار کافیست کد زیر را در Index.php یا هر جایی از قالب که نیاز دارید قرار دهید :

این کد با ایجاد یک کوئری جدید لیست عنوان 5 پست اخیر  دسته بندی با آی دی 72 را نشان میدهد که شما میتوانید تعداد مطالب و دسته بندی را تغییر دهید.

با استفاده از کد زیر شما میتوانید محتوای کامل مطالب دسته مورد نظر خود را نمایش دهید:

امیدواریم با مطالعه این مقاله شما بتوانید به راحتی پست های اخیر از یک دسته خاص در WordPress را نمایش دهید.

مهدی ایبک ابادی

مهدی ایبک آبادی هستم ، موسس و بنیانگذار الماس وب، متخصص دنیای طراحی سایت و علاقه مند به وردپرس. 10 سال در حوزه برنامه نویسی و 6 سال به طور جدی در حوزه طراحی وبسایت فعالیت دارم.

سوالات کاربران درباره نحوه نمایش آخرین مطالب از یک دسته خاص در وردپرس

*
*

چهار × 2 =